!!! KIEMELT CIKKEK !!!
Világszínvonalú fizetési innovációt hozott el Magyarországra a Fizetési Pont. A közelmúltban megjelent SoftPOS szolgáltatás elsősorban a mindig úton levő üzletkötők, ügynökök, taxisok vagy például futárok számára nyújt maximális kényelmet a kártyás fizetésekhez. Nézzük meg, mire jó a SoftPOS és hogyan használhatjuk?
|
A régió vezető BPO vállalata, a Process Solutions (PS) elemzése alapján a magyar munkavállalók kevesebb betegszabadságot vesznek ki, részben a home office miatt
|
Sok vállalkozás került kellemetlen helyzetbe azzal, hogy január 1-től kötelezően kell az elektronikus fizetési lehetőséget biztosítaniuk - segítsünk nekik! Próbavásárlással a négy legnagyobb, komoly POS terminál szolgáltató ajánlatát összehasonlítottuk, és cikkünkben megmutatjuk ki a legjobb.
|
60 ezer olyan vállalkozás van ma Magyarországon, akinek január 1-től kötelezően biztosítania kell az elektronikus fizetés lehetőségét, a legtöbben mégsem igényeltek még terminált a nyilvántartások szerint. Sokan játszanak kivárásra, hogy elkerüljék a költségeket, amíg nem kötelező, ez azonban valójában nem éri meg - sőt, a vállalkozás nagy eséllyel a saját dolgát nehezíti meg, és talán a határidőről is lecsúszik, ha a karácsonyt nem működő terminállal várja.
|
Az OTP Bank lett a Mastercard – év bankja 2020 verseny fődíjasa, az Év bankára elismerést pedig Becsei András, az OTP Jelzálogbank vezérigazgatója kapta. A november 19-i díjátadón a szokásos 7 kategória mellett, idén először kiosztották az év digitális banki szolgáltatásáért járó díjat is.
|
Március másodikán elindult az azonnali fizetések rendszere. A bankszektor 30-40 milliárd forintot és több százezer munkaórát fordított erre a fejlesztésre, ezáltal az innováció a magyar bankszektor valaha volt legnagyobb egyszeri beruházásává nőtte ki magát. A rendszerrel kapcsolatban azóta is számos kérdés felmerül: Mik az első tapasztalatok a rendszerindítás óta és mi a következő lépés, mi kell ahhoz, hogy széleskörű mobilfizetési és egyéb digitális szolgáltatási kör épülhessen rá? Az új erős ügyfél-hitelesítési eljárásokra történő átállásra biztosított időszakot meghosszabbították, ám a határidő vészesen közeledik, lássuk, hogyan állunk a start előtt? Ismét: Kártyapiac 2020 online szakkonferencia - 2020. november 25-26.
|
A kérdésre egyszerű a válasz akkor, ha tudjuk, hogy most is kötelező online pénztárgépet használnunk: ekkor kötelező a terminál is. De azoknak is szeretnénk segítséget adni, akik most indítanak vállalkozást, nyitnak boltot, állnak egy üzlet élére: egyszerűen szólva, nem biztosak benne, kötelező-e nekik a bankkártya terminál használata 2021. január 1-től.
|
A Worldline bejelentette, hogy az Ingenico megvásárlásával új piacvezetővé lépett elő a nemzetközi pénzforgalom területén. A Worldline elkötelezett az olyan fizetési megoldások működtetése mellett, amelyek életképes gazdasági növekedést tesznek lehetővé, és erősítik a társadalmi bizalmat a korszerű fizetési lehetőségek iránt. Globális jelenlétével, valamint a kiváló megoldások, az innováció és a fenntarthatóság iránti elkötelezettségével a Worldline felgyorsítja az európai fizetési iparág fejlődését.
|
A GLAMI.HU divatkereső platform vizuális kereső szolgáltatását igénybe vevő vásárlók 80 százaléka képernyőképeket használ termékek keresésére. A felhasználók előszeretettel keresnek tévés produkciók képkockáira, ezek közül is az egyik legnépszerűbb a Netflix „Stranger Things” című sorozata. A GLAMI.HU képi keresés szolgáltatása megduplázza a partnerüzletek konverziós arányát. A GLAMI.HU egy évvel ezelőtt indította el vizuális keresési szolgáltatását, amely egy mobillal készített fotó vagy egy netről lementett kép segítségével egyetlen felületen több száz európai webáruház kínálatát teszi kereshetővé. Az egyre népszerűbb funkció nem csak a felhasználói élményben jelent nagy előrelépést, de jelentősen hozzájárul a webáruházak forgalmának növekedéséhez.
|
“Megint csak a bankoknak kell majd fizetnem” - sokakban fogalmazódott meg ez a gondolat, amikor a kormány 2021. január 1-i határidővel kötelezővé tette a bankkártya terminálok használatát mindenkinél, aki online pénztárgépet használ. Nem is ok nélkül, hiszen költsége valóban van a terminál üzemeltetésének. Ha viszont azt nézzük, hogyan vásárolnak, fizetnek a magyarok, azt látjuk, hogy mégiscsak visszahozza majd a költségét.
|
A kormány április 16-án jelentette be, hogy 2021 januárjától minden online kasszát használó kereskedő köteles lesz elektronikus fizetési módot biztosítani vásárlóinak. Az egyszerű és biztonságos fizetések globális piacvezetője, az Ingenico Group (Euronext: FR0000125346 - ING) 5 hasznos tanáccsal segíti a megfelelést.
|
A kormány április 16-án jelentette be, hogy 2021 januárjától minden online kasszát használó kereskedő köteles lesz elektronikus fizetési módot biztosítani vásárlóinak, ám a tapasztalatok alapján a kiskereskedők jelentős része még nem kezdte meg a felkészülést a megfelelésre.
|
|
|
Koronavírussal kapcsolatos friss hírek
A Budapest Bank és a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány együttműködésén alapuló Dobbantó Program a nők vállalkozói ismereteinek és készségeinek fejlesztését tűzte ki célul immár 10 éve. A koronavírus-járvány nyomán kialakult helyzetben a program szervezői még fontosabbnak tartják a vállalkozónők támogatását, ezért online képzést és klubokat hirdetnek meg.
|
A Mastercard megerősítette elkötelezettségét az egyérintéses fizetések magasabb összeghatára mellett egész Európában. A mostani döntés 29 országot, köztük Magyarországot érinti és gyors választ ad a mostani, rendkívüli helyzetben felmerülő igényekre.
|
Több mint 80 százalékkal megugrott az új regisztrációk száma a koronavírus miatt kihirdetett veszélyhelyzetet követően a vezető független e-számlakezelési platform rendszerében, a korábbi időszak átlagához viszonyítva. A Díjnet partnereivel együtt azon dolgozik, hogy az újonnan regisztráló ügyfelek a lehető legrövidebb időn belül áttérhessenek az elektronikus számlafizetésre. A platformon tavaly már mintegy tízmillió e-számlát bocsátottak ki országos és regionális szolgáltatócégek.
|
A koronavírus járvány okozta nehéz helyzet miatt a Diákhitel Központ meghosszabbította a hiteligénylés határidejét a szabad felhasználású Diákhitel1 tekintetében. Ennek értelmében az a hallgató, aki 2020. március 27-ig leadja igénylését, már áprilisban megkapja a kért összeget. A járvány ideje alatt folyamatosan igényelhető a képzési költségre fordítható Diákhitel2 is.
|
Nagy Márton, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke ismertette, hogy mit javasolna az MNB a moratórium alatt felgyűlt kamatok kapcsán.
|
Elsőként az OTP Bank, a K&H Bank, és a Takarékban kínálja az 5,9 százalékos személyi kölcsönt.
|
A nagy cégek közül, melyeknek a szolgáltatásait igénybe vesszük, évek óta a Volánbusz az egyetlen, ahol nem lehet semmilyen módon elektronikusan fizetni. A koronavírusnak kellett eljönnie, hogy ez megváltozzon, akkor viszont napok alatt össze tudták rakni.
|
A koronavírus terjedése szempontjából a készpénz használata nem jelent extra kockázatot az egyéb közös használatú tárgyakkal való érintkezéshez képest. A Magyar Nemzeti Bank és a jegybankon kívüli készpénzlogisztikai szolgáltatók napi rutinjának a része az elhasználódott bankjegyek kiszűrése a forgalomból, azonban a hétköznapi vásárlások során mindenkor fontos az alapvető higiéniai szabályok betartása.
|
A koronavírus világjárvány nemzetgazdaságot érintő hatásának enyhítése érdekében szükséges azonnali intézkedésekről szóló kormányrendelet csak haladékot ad a hitelkamat megfizetésére, de nincs arról szó, hogy nem kell megfizetni azt. Ez a hitelkártyák és a folyószámlahitelek esetében elég nagy időzített bombát jelenthet.
|
A fizikai kapcsolatok számának csökkentése érdekében az érintéses fizetési kártyás vásárlások esetében a PIN kód kötelező használatára vonatkozó 5 ezer forintos értékhatár 15 ezer forintra történő emelésére szólítja fel a bankokat és a kártyatársaságokat a Magyar Nemzeti Bank. A mielőbbi alkalmazhatóság érdekében a jegybank a vonatkozó jogszabályok módosítását javasolja a kormánynak.
|
Mostantól új feltételek vonatkoznak az egyik legnépszerűbb lakossági hitelre, a személyi kölcsönökre: maximum 5,9 százalék lehet a teljes hiteldíjmutatójuk. Ez azt jelenti, hogy egy 1 millió forintra vetítve egy 5 éves kölcsön havi részlete alig több mint 19 ezer forint. Több lakossági bank a jogszabály életbe lépése miatt felfüggesztette a személyi kölcsönök befogadását, folyósítását és az új feltételek alapján kidolgozza az új konstrukciókat. Akadnak viszont bankok, amelyeknél már elérhető az 5,9 százalékos kamatplafonnak megfelelő személyi kölcsön.
|
Az OTP Bank a mai naptól befogadott hiteligénylések esetén jelentősen szigorítja a lakossági hitelhez jutás feltételeit - értesült a Bank360.hu. A szigorítás előszele lehet annak, ami az 5,9 százalékos THM-ű személyi kölcsön igénylőire vár.
|
|